Střih můžete použit i k ušití veselého dětského trička nebo širších letních kalhot.

Z jednoho zakoupeného střihu tak můžete vytvořit až 3 modely!

Dětské pyžamo

Cena:

120 Kč

Popis produktu:

Podrobný fotonávod a střih na ušití dětského pyžamka. Pyžamový kabátek je ušitý z úpletu, aby byl pro děti pohodlný na nošení. Pyžamové kalhoty můžete udělat z bavlněného plátýnka, flanelu nebo třeba ze saténu. Aby se oba díly barevně propojily, je na kabátku aplikace z látek na kalhotkách. Výstřih u krku je řešen překřížením na ramenou, aby děti nikde neškrtil, lehce se oblékal a šil. Pokud toužíte po noční košilce, stačí si díly kabátku prodloužit do požadované délky a košilka je na světě. 

Dostupné velikosti:

Jedenáct velikosti: vel. 80, 86, 92, 98, 104, 110, 116, 122, 128, 134 a 140.

Děti ve věku cca 1 rok až 9 let. 

Náročnost: Začátečník

Jak návod vypadá a co v něm najdete?

 • Pracovní postup je vypracovaný krok za krokem, téměř steh za stehem.
 • Návod je plný názorných barevných fotografií.
 • Zvládne podle něj šít i úplný začátečník, který umí ovládat šicí stroj.

Odkaz na návod v PDF formátu obdržíte po zakoupení e-mailem na Vámi uvedenou e-mailovou adresu.

Součástí návodu je střih. Je přehledně zpracovaný v CAD programu, je rozdělený na několik stránek formátu A4, abyste si jej mohli vytisknout pohodlně doma. Podle pokynů v návodu si střih slepíte a poté je připraven k použití. 

Pro lepší přehlednost jsou střihy na pyžamový kabátek a kalhoty na samostatných střihových přílohách. 

Co budete potřebovat:

Barevný nebo jednobarevný úplet, kousek patentu na lem u krku, nějakou veselou tkanou látku na kalhoty, kousek prádlové gumy do pasu, oboustranný vlizelín a aplikaci. Základní šicí potřeby, jehla na úplet, trochu času a chuť tvořit.

Podrobný soupis materiálu a potřeb najdete v návodu.  

Těšíme se na společné šití. mamas

Víme, že jsou mezi Vámi švadlenky na různé úrovni a samy vždy nedokážeme odhadnout, jak náročný pro Vás projekt může být.

Rozhodly jsme se proto dát Vám na naše návody garanci 100% spokojenosti.

Pokud náš návod tedy koupíte, nic tím neriskujete. V případě že zjistíte, že se Vám návod nelíbí, že šít podle něj nezvládnete či zkrátka neodpovídá Vašim představám, jednoduše nám napište a my Vám pošleme peníze za návod zpět na Váš účet. 

 1. Markéta napsal:

  Moc prosím na obyčejně stroji jej šijete jakým stehem?

  • Bára (mamas) napsal:

   Markét, na obyč stroji, který nemá žádné spešl pružné stehy je nejlepší šít úplety drobným cik cak stehem. Když jsem měla základní stroj, na kterém nebylo možné měnit šířku stehu, tak jsem používala steh na šití knoflíkové dírky. Ten mívají snad všechny stroje.:-) Bára

 2. Jarka napsal:

  Dobrý den, děkuji za střih. Kalhoty už jsou skoro hotové…chybí navléct gumu. A teď bych se ráda pustila do trička, ale mám problém…málo látky. 🙂 Poraďte mi. Mám vzorovanou látku – stojací krokodýlci. Jakým směrem by měli být na rukávu? Logické je asi nožičkama k dlani a hlavičkou k ramínku, že? Je i u rukávu důležitý směr úpletové látky, nebo tam se to vytratí? Protože při troše dobré vůle tam ten střih nějak narvu, ale bojím se, aby to nevypadalo blbě. Dík za radu.

  • Dáša (mamas) napsal:

   Dobrý den, osobně bych směr střihu neotáčela. Na rukávu by to asi netáhlo při nošení nebo se nevytahovalo, ale raději bych doporučila ušít tričko s krátkým rukávem. Nebo rukáv doplnit třeba jednobarevnou látkou. Z krokodýlů nechat část jako krátký rukáv a zbytek doplnit jednobarevným úpletem nebo opačně. Nebo celý rukáv z jednobarevného úpletu. Ať se tričko podaří, budeme se těšit na foto v galerii. Dáša

   • Jarka napsal:

    Dobrý večer, to je dobrý nápad udělat ty rukávy krátký a došít jinou látkou na dlouhý. Děkuji. A mám ještě jednu otázku. K tomu krku u pyžámkového trička přišíváte náplet. Snažím se něco takového najít a koupit, ale nedaří se mi. Našla jsem ale náplety v tunelu, můžu použít tunel a ten si rozstříhnout? Nebude se to nějak třepit? Má to taky svůj směr? A z návodu nechápu, jak je to tam našité. Ani z obrázku jsem to nepochopila. Když přehnu náplet, tak do něj vsunu tu látku trička? Tak otázka nebyla jedna ale čtyři. Omlouvám se, že jsem natvrdlá. Jste úžasné a moc vám děkuju za všechno.

    • Bára (mamas) napsal:

     Dobrý večer, zkusím postupně odpovědět. 🙂 Náplety se často prodávají jako tunel a jejich rozstřižení je v pohodě. Velky výběr je třeba tady: https://www.mamtex.cz/zebrovy-uplet-patent/. Směr to má stejně jako jiný úplet, tedy pruží více do šířky a směr je tedy potřeba zachovat. Třepit/netřepit se bude stejně jako jiné úplety, tedy minimálně.
     A našité je to shora. Tedy látka trička se mezi lem nevsunuje. V bodě 19 v návodu je nachystaný ohnutý lem, nezačištěné hrany jsou nahoře a přehyb dole. Tak jak leží jej umístíte na hranu trička, na jeho lícovou stranu, našpendlíte a sešijete (bod 20). Pak se lem otočí nahoru, švový přídavek se stočí do rubu směrem k tričku a z líce se prošije (bod 22). Tak snad už je vše jasnější, když tak zase napište.:-) Bára

 3. Klára napsal:

  Krásně zpracovaný, srozumitelný návod i střih, zvládla jsem i s obyčejnym strojem. Jsem nadšená, doporučuji.

 4. Lenča napsal:

  Srozumitelný návod, a to jsem začátečnice.
  Doporučuji!

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů