Svatba, nákupy a odjezd do porodnice

Dobrý den, dnes píši svůj první článek jako dvojnásobná maminka a moc, moc všem děkuji (za sebe i Šimona) za gratulace a slova povzbuzení, které jsem se dočetla v komentářích a poznámkách u objednávek. Šimon má čtrnáct dní, sestřička Vanda se všude chlubí s miminkem, tatínek se snaží volné chvíle trávit doma a já se snažím ve všem zorientovat a najít pro sebe tak potřebný řád :o).

Setřela jsem prach z počítače a rozhodla se s vámi podělit o den před narozením Šimona. Když jsem si ho v noci po narození Šimona přehrávala, často jsem se usmívala. 15. července začal jako každý předcházející den. V šest ráno jsem se vyškrábala z postele. Byla to sobota a kamarád ze školy se dnes ve 13 hodin ženil v Brně. Byla jsem s ním domluvena, že se přijedu podívat na obřad. Začala jsem přemýšlet. Co si obleču? Do čeho se vejdu? Fajn šedé dlouhé kalhoty, růžové tričko, dlouhý kardigan. Oblečení vyřešeno, pojedu dřív, abych v pohodě zaparkovala a nebyla poslední a ještě koupím přání, to napíšu v autě. Plán skvěle vymyšlený, oblečení připravené. Až do doby, než jsem se rozhodla, že si kalhoty a tričko vyžehlím. Hodím kalhoty na prkno, zapnu žehličku a udělám díru do nohavice….. nevěřila jsem vlastním očím… začala jsem se smát… no a co teď… jako mamas žena jsem pro vás díru vyfotila.

Jak jsem se tak dívala do zrcadla, tak mi bylo jasné, že záplata to nevyřeší. No, když né záplata, tak řez na ¾ kalhoty. No, ale v tomto okamžiku už mi běžel čas odjezdu. Rychle střihnou začistit, zahnout, najít druhou žehličku (první má na sobě nápek….) přežehlit a prošít. To nebudu popisovat, že zrovna u nás probíhá renovace chodby a šicí stroj mám pečlivě zabalený proti prachu a šedé nitě jsou v pracovně za zalepenými dveřmi. Vyjdu na zahradu a ptám se přítele, můžu tak jet? A odpověď: „Můžeš, ale příště si udělej nohavice stejně dlouhé.“ Nebylo to nic hrozného, délka byla dobrá, ale v pase jsem si to špatně ve spěchu natáhla. No nic, není čas a do ničeho jiného se nevejdu, jedu.

Co nejrychleji do auta a cestou se zastavit v Tescu pro přání. Spoléhám na hladké parkování, takže časově to dám. V obchodě vybírám přání. S textem jsou nehezké, bez textu náročné na napsání. Beru telefon, vyfotím si text a koupím přání bez textu a dopíšu. Jak chvátám k pokladně, míjím stojan s výprodejem oblečení, najdu sukni velikostí 46, ta vypadá dobře. Hledám kabinku, zkouším. Jo ta je super, ještě mi bleskne hlavou, že bych si mohla koupit i běžnou velikost, ale není čas. Zaplatím a opět chvátám na toalety převléknout se. Vše je super, slušné oblečení, koupené přání, čas dojezdu jen tak tak. Obřad jsem stihla a ještě jsem si před začátkem popovídala s ženichem.  Svatební obřad byl v kostele a byl moc hezký. Jak jsme si stoupali a sedali, miminko mě lechtalo v břiše. Po obřadu jsme se fotili a chutnali koláčky. Svatebčané jeli na hostinu a já se vydala domů.

Dva týdny do porodu, tak to se stavím, ještě na nákup, pak už se nebudu nikam  štrachat. Takže cestou domů opět zastavuji v Tescu a zuřivě nakupuji vše, na co mám chuť. Při skládání věcí do auta si říkám, to byl teda den, ale zvládla jsem to. Už abych byla doma a natáhla se. Sem tam mě bolí břicho, ale to přikládám nakládání nákupu.

Doma jak sedím u televize, si říkám, že to břicho mě bolí v pravidelných intervalech…. No ale to nic, to přejde, to je z celého dne a není to nic hrozného. Příteli s úsměvem říkám, možná pojedeme do porodnice. A jeho reakce je: „Tak já jdu dodláždit roh zahrady pro bazén“. V devět večer se jdu osprchovat a do postele, že to zaspím a ráno mi bude fajn.  Po sprše se bolest opakuje pravidelně co pět minut.  No asi pojedeme. Přítel začíná řešit, co si obleče, jde se sprchovat. Když z koupelny slyším zvuk holicího strojku, říkám si, to nemyslí vážně, on se teď holí! Cesta do Brna trvá 40 minut, vyjíždíme.

Do porodnice jsme přijeli po půl dvanácté, vyplnili jsme s porodní asistentkou (velice rychle) papíry a Šimon se narodil dvacet minut po půlnoci, tedy až 16. července, ale ten předcházející den byl opravdu nabitý :o).

A tady je Šimon doma v nové připravené zavinovačce.

Na co se pro nejmenší můžete těšit – čepička a body.

Děkuji, že jste dočetli náš příběh až sem a přeji všem pohodové letní dny,  nastávajícím maminkám pohodové těhotenství, porod a i mateřství.

Dáša

Dáša (mamas)
Spoluzakladatelka projektu Šijte s námi. Žena, která si jde za svými sny. Máma dvou báječných dětí, partnerka skvělého muže. Spolu s Bárou svým tvořením, psaním podrobných návodů a sdílením zkušeností motivuje ostatní ženy a dodává jím odvahu pustit se do věcí, o kterých neměly tušení, že by je mohly zvládnou.
Komentáře
 1. Monika napsal:

  Taky gratuluju a hodně zdraví přeju. I toho duševního :))). Já si říkala, co že ta kolekce miminkovských věcí, co nás zásobujete posledních pár měsíců :).

  • Dáša (mamas) napsal:

   Dobrý den, moc děkujeme. Miminkovské věci nekončí, mám spoustu plánů a chci je všechny realizovat, jen hledám čas a sílu :o). Dáša

 2. Adéla Procházková napsal:

  Dáši, to je paráda, vypadá to, že super porod, co? Já tak ráda vzpomínám na ten můj druhý, už to bude brzy rok a stále ráda vzpomínám a jen si říkám, že bych chtěla být ještě jednou těhotná, ale nevím, nevím…
  Mějte se krásně a ať se co nejdřív sžijete. Adéla.

  • Dáša (mamas) napsal:

   Děkujeme, jsem ráda, že jsme vše tak zvládli. Byla jsem z celé akce dost překvapená :o) Počítala jsem s termínem podle doktorů a u nás doma navíc probíhala rekonstrukce, která měla končit dva dny před termínem… Takže jsme se z porodnice vraceli mezi zedníky a to rozhodně nebylo v plánu. I Vanda se narodila dvě hodiny po přijetí do porodnice, Šimon za 40 minut, takže v tomto ohledu si nemůžu stěžovat. Třetí miminko v plánu není, to bychom asi do porodnice ani nedojeli :o). Ale když tak doma sedím a mám malého v náručí, říkám si, že je to celé velký zázrak :o). Dáša

 3. Dana napsal:

  Dodatečně gratuluji k miminka. Je to vždy radostná událost. Oběma Vám přeji pohoda a spoustu a spoustu radosti

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 • Vánoce, děti, Ježíšek, klid, odpočinek, dárky
 • Střihy a návody v e-shopu
 • Rubriky
 • Co nás baví a pomáhá nám žít život našich snů?

  Tohle je naše cesta k pohodě s dětmi. Přidejte se i Vy.

  výchova, děti, rodiče, maminka

  Kromě toho, že jsme mámy, jsme hlavně ŽENY. A stránky www.Zenyzenam.cz nám pomáhají si to uvědomovat.


  Jste kreativní a rádi se učíte nové věci? Pak v kurzech pro radost jistě najdete novou inspiraci.

  2ban-250x250.gif

  Naučte se využívat svou ženskou cykličnost, aby pracovala pro Vás, a ne proti Vám se stránkami cyklické ženy.

  bannermensi.jpg
  navod-banner-vypadnout-250x250-1427969950.gif

 • Nejnovější komentáře
  • Zajíček mucháček (3)
   • Dáša (mamas) " :o) muchlat mě vůbec při šití zajíčka nenapadlo. Chtěla jsem vyjádřit, že je na mazlení. Dáša " – 11.12.2017
   • svandovaludmila " Nemá to být zajíček muchláček? Mucháček by byl asi na mouchy ne? " – 10.12.2017
  • Látkový košík - návod zdarma (25)
   • Bára (mamas) " Díky Eliško.:-) Pexeso jsme dostali darem, ale je od Helen Doron. Dá se koupit na jejich webu ;-). B. " – 11.12.2017
   • Eliška " Skvělý návod, jednoduchý a srozumitelný. Jsem absolutní začátečník a samouk a podle tohoto návodu to jde samo 🙂 Jen se... " – 10.12.2017
  • Jak nasadit jezdce na zip v metráži (32)
   • Dagmar " Jejda, díky, taky jsem si toho vůbec nevšimla! " – 11.12.2017
 • Návod a střih na kraťasy zdarma

  Zadejte svůj e-mail a my Vám pošleme podrobný fotonávod se střihem na kraťasy zdarma. Vyzkoušejte si, že podle mamas návodů dokáže šít každý. _______________________________________ *zadáním e-mailu souhlasíte se zasíláním našeho newsletteru a obchodních zpráv.

 • Nejnovější příspěvky
 • Archiv
 • Oblíbené články
 • Jsme na facebooku
 • KDE RÁDY NAKUPUJEME!

  Krásné látky tady:

  U Melluzínky


  Všechny možné látky tady:

  Dům látek


  Vše z galanterie tady:

  Stoklasa


  A když se nám nechce šít :-), tak tady:

  Tchibo

 • Kde utrácíme, protože si nemůžeme pomoct :-)
 • Inspirace, co je potřeba dětem ušít je třeba tady: :-)